Powitanie wiosny
Dodane przez majalewandowska dnia Kwiecień 02 2014 20:48:45
hostingWiosna to doskonała okazja do tego, by trochę się uśmiechnąć i obudzić z zimowego marazmu.
19 marca 2014 roku w naszej szkole odbyło się powitanie wiosny. Impreza klas IV-VI rozpoczęła się występem zespołu tanecznego pod kierunkiem p. J. Jackiewicz. Pierwszym konkursem była zabawa polegająca na dokładnym opakowaniu kolegi papierem toaletowym. Najlepsza okazała się klasa IV b.
W tym roku chętni uczniowie z poszczególnych klas zaprezentowali swoje talenty taneczne, wokalne, kabaretowe i sportowe. Bezkonkurencyjne okazały się dziewczęta z klasy V b w układzie tanecznym.
Zgodnie z naszą szkolną tradycją każda klasa przygotowała plakat o tematyce wiosennej, a przedstawiciele klas dokonali prezentacji prac. Pierwsze miejsce ex aequo zajęły klasy IV b i klasa VI b. Po zmaganiach plakatowych odbył się konkurs na strój, który będzie modny w 2099 roku. Zadanie polegało na tym, żeby ubrać jedną osobę z klasy w jak największą ilość ubrań. Zwyciężyła klasa IV b. Na koniec wybrano najładniejszy i najciekawszy ubiór wiosenny. W tej kategorii wygrał Maciej Jakubowski z klasy V b.
Imprezę przygotowali p. H. Stefańska i p. M. Straus.hosting
Odbył się także wiosenny apel, na którym uczniowie z klasy II a i II b pod kierunkiem pań D. Szeptuch oraz M. Kowalskiej przygotowały przedstawienie dla klas I-III pt. "Wiosenne przebudzenie". Na scenie pojawiły się kolorowe żabki, ptaszki, kwiatki w cudownych barwnych kostiumach, które wykonały wychowawczynie. Po przedstawieniu wszyscy uczniowie tradycyjnie poszli spalić Marzannę.


www.powiatbrodnicki.pl