Uroczystości szkolne
Dodane przez majalewandowska dnia Grudzień 16 2012 19:23:57
Dnia 27 XI 2012r. w ramach programu Kubusiowi Przyjaciele natury przedszkolaki z grupy 0 a,b i c wraz z wychowawczyniami zorganizowały "Zielony dzień". Tego dnia obowiązywał zielony strój, a na dzieci czekało wiele atrakcji i niespodzianek.

29 XI 2012r. zorganizowano Święto szkoły dla uczniów młodszych i starszych oraz Andrzejki. W sali gimnastycznej oraz w świetlicy uczniowie przygotowali wróżby z różnymi ciekawymi zabawami i przepowiedniami. Chętni brali udział w konkursach związanych z patronem naszej szkoły - Piotrem Wysockim. wszyscy doskonale bawili się przy dyskotekowej muzyce. Uczniowie młodsi nawet ci z klas zerowych, uczestniczyli w godzinach przedpołudniowych w wesołych zabawach i konkursach zorganizowanych przez nauczycieli tutejszej szkoły.

4 i 6 XII 2012r. uczniowie z koła teatralnego oraz bibliotecznego wraz z opiekunami E. Frankowską oraz R. Cieciórską zaprezentowali przedstawienie mikołajkowe pt. "Biedne aniołki", w Szkole Filialnej w Michałkach oraz w Świedziebni całej społeczności uczniowskiej. Każdy uczeń oraz nauczyciele otrzymali słodki upominek mikołajkowy.

5 XII 2012r. w godzinach przedpołudniowych odbyło się "Spotkanie z autorami wierszy dla uczniów z klas I-III" dotyczące wybranych wierszy Juliana Tuwima. W zabawie udział wzięły całe klasy z edukacji wczesnoszkolnej, które podzielone zostały na drużyny. Każda drużyna miała za zadanie rozwiązać krzyżówkę, ułożyć puzzle, wykazać się znajomością treści wierszy oraz umiejętnościami plastycznymi. Każdy uczestnik zabawy otrzymał słodki upominek. Turniej klasowy przygotowały R. Cieciórska oraz M. Opaluch.

Zwyczaje bożonarodzeniowe były tematem przewodnim nocnego spotkania z uczniami z koła bibliotecznego oraz świetlicy środowiskowej, które odbyło się 7 XII 2012r. i trwało od 19.00 do 7.00 w sobotę 8 XII 2012r. Wszyscy uczestnicy nocnej imprezy przygotowali ozdoby świąteczne, którymi udekorowano całą szkołę, upiekli ciastka w szkolnej stołówce , które później zjedzono, pod nadzorem B. Fiszer i E. Gawryszewskiej. Uczniowie zjedli też obfitą kolację, którą mogli kosztować do późnych godzin. Odbyły się także zabawy sportowe na sali gimnastycznej. Na koniec obejrzano film, by zregenerować swoje siły. Imprezę zorganizowały i przeprowadziły R. Cieciórska, M. Opaluch i D. Rysz-Matyja.

Dnia 11 XII 2012r. w SP w Świedziebni odbył się Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek w oddziałach przedszkolnych przygotowany przez B. Fiszer, E. Gawryszewską i I. Wąsicką. Emocje były ogromne, ponieważ uczestnicy wraz z rodzicami przeżywali każdy występ małego artysty. Jury nagrodziło upominkiem każdego uczestnika, ale też wyróżniono kilkoro dzieci, które otrzymały dyplomy i nagrody.